Elektronik Sigara Likiti | The Malco Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara Likiti

Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayanların en çok ilgilendiği konulardan biri doğru elekronik sigara likiti seçimidir. Elektronik sigaralar henüz hayatımıza yeni giren bir ürün olduğu için kullanıcılar elektronik likit nedir, elektronik sigara likitinin içeriğinde neler vardır, e-likitler nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını merak edebilir. Elektronik sigara likiti Bitkisel Gliserin (VG), Propilen Glikol (PG), Aroma ve Nikotin adı verilen 4 ana bileşenden oluşan bir sıvı karışımıdır. Elektronik sigaraların temel yapı taşı olan elektronik likitlerin içerisinde sigarada bulunan ve insan sağlığı için son derece zararlı olan katran ve formaldehit gibi kanserojen maddeler yer almamaktadır.

PG – VG Nedir?

PG yani propilen glikol elektronik sigaradan daha güçlü bir boğaz vurumu yakalanmasını sağlayan ince yoğunluklu bir maddedir. PG elektronik likit içerisinde herhangi bir tat oluşturmaz ancak bununla birlikte elektronik likitin sertliğini artırır. Elektronik likit içerisinde PG oranı ne kadar yüksekse, elektronik likit de bir o kadar sert bir duman oluşumuna sahiptir.
VG yani bitkisel gliserin ise yüksek miktarda kaliteli buhar oluşumunu sağlayan bir maddedir. Yoğunluğu PG ye oranla daha fazladır ve özellikle kış aylarında VG yoğunluğu likitin akışkanlığını artırmak için PG oranını artırma ihtiyacı yaratır. Tamamen doğal yollardan elde edilen VG, kaliteli likit çeşitlerinin olmazsa olmazıdır.

Elektronik Likit Seçimi Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara kullanımına henüz yeni başlayan ve elektronik sigarayı, sigarayı bırakmak amacı ile kullanan tiryakiler için doğru elektronik likiti seçmek önemlidir. Sigarayı bırakmak için elektronik likit kullananlar sigara ile benzer tadı veren tütün aromalı elektronik sigara likitlerini ( Gold Elektronik Sigara Likiti, Mountain Tobacco Elektronik Sigara Likiti, TurkishTobacco Elektronik Sigara Likiti, RY-4 Elektronik Sigara Likiti ) tercih edebilir. Bununla birlikte en az 2 aydan fazla süredir sigara kullanmayan kullanıcılar ise düşük nikotinli ya da nikotinsiz likit çeşitlerini tercih edebilir.

Elektronik Sigara Likitleri Nasıl Saklanır?

Elektronik sigara likitlerini saklama konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli iki şey güneş ışığı ve sıcaklık değişimleridir. Elektronik likitler güneş ışığı almayan alanlarda oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bununla birlikte elikit çeşitleri, mutlaka ağzı kapalı bir şekilde korunmalı, çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulmalıdır.

× Tıklayın, Whatsapp Destek Hattımıza Bağlanın