Elektronik Sigara Likiti Kimler için Uygundur? | The Malco Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik Sigara Likiti Kimler için Uygundur?

Elektronik Sigara Likiti Kimler için Uygundur?

Sigarayı bırakarak sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği elektronik sigara likitleri, aslında günümüzün en önemli elektronik ürünlerinden biri. İçeriğinde PG (Propilen Glikol) , VG (Bitkisel Gliserin), nikotin ve aroma maddelerini bulunduran elektronik sigara likitleri temelde kullanıcıların sigarayı bırakması için üretilmiş olsa da sigara kullanmayan ve keyifli bir alışkanlık edinmek isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir. Gelin yazımızın devamında elektronik sigara likiti kimler için uygundur, likit çeşitlerini kullanabilmenin yaş sınırı bulunur mu gibi soruların yanıtlarını inceleyelim.

Elikit Çeşitleri Kimler için Uygundur?

Elektronik sigara likiti çeşitleri kimler için uygundur sorusunun aslında tek bir yanıtı yok. Belli bir yaş sınırını geçmiş, dileyen herkes elektronik sigara likiti kullanabilir. Ancak bu noktada birtakım ufak detaylara dikkat etmek gereklidir.

Elektronik sigara likitleri Bitkisel Gliserin (VG), Propilen Glikol (PG), Aroma ve Nikotin adı verilen 4 ana bileşenden oluşan bir sıvı karışımıdır. Bitkisel gliserin (Vegetable Glycerin) (VG) temelde bitkisel yağlardan elde edilen bir kimyasaldır, Propilen Glikol (Kimyasal Gliserin)  (PG) gıda ve kozmetik sektörleri gibi farklı sektörlerde kullanılan bir üründür. Nikotin ise sigarada da bulunan ancak likitler içerisinde gramın binde biri oranında kullanılan bir maddedir. Kullanıcıların elektronik sigaraya başlamadan önce bu maddelere alerjilerinin olup olmadığını öğrenmesi daha sağlıklı bir içim deneyimi yaşamayı sağlar. Bu maddelere karşı duyarlılığı bulunmayan kişiler elektronik sigara likiti çeşitlerini rahatlıkla kullanabilir.

Bunun dışında elektronik sigara kullanımı ile ilgili tabii ki bir de yaş sınırlaması mevcut. Türkiye yasaları incelendiğinde sigara satın alma ve içme alt sınırı 18 yaş olarak belirlenmiştir. Yasal olarak 18 yaşın altındaki kişilerin sigara içmesi ve satın alması yasaktır. Bu durum elektronik sigara likiti kullanımı için de geçerlidir. 18 yaş altında bulunan kişilere likit satışı yapılması yasaktır, bununla birlikte 18 yaş altı kişilerin likit kullanması da yasaktır. Bu sınırın üzerinde bulunan kişiler likit satın alabilir ve kullanabilir.

Son olarak elektronik sigara likiti kullanımı; hamile ve emziren kadınların, kalp ve damar hastalıkları bulunanların, solunum yolu ve akciğer hastalıklarına sahip olan kişilerin kullanımına da uygun değildir.

LEAVE A COMMENT