Elektronik Sigaralarda Likitin Önemi Nedir? | The Malco Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik Sigaralarda Likitin Önemi Nedir?

Elektronik Sigaralarda Likitin Önemi Nedir?

Likit, bir elektronik sigara cihazının olmazsa olmaz ürünüdür. Nasıl ki bir hamurun içerisine un konmazsa o hamurun hiçbir değeri olmadığı gibi elektronik sigara cihazına da elektronik sigara likiti eklenmezse, cihaz tamamen işe yaramaz bir ürün olacaktır. Peki nedir bu elektronik sigara likiti, içeriğinde neler vardır ve elektronik sigara cihazı için önemi nedir? Hep birlikte inceleyelim!

Elektronik Sigara Likiti Nedir, Ne İşe Yarar?

Elektronik sigara likiti, elektronik sigara modellerinin en önemli parçasıdır. Bir dolum sıvısı olan elektronik sigara likiti bitkisel sıvılardan elde edilir ve içeriğinde düşük bir miktarda nikotin barındırır. Elektronik sigara likitlerinin içeriğinde 4 ana madde vardır. VG-vegetable yani bitkisel yada PG-propilen glikol yani sentetik olarak geçen gliserin elektronik sigara likiti sıvısının en önemli iki maddesidir. Bunun dışında likit içerisinde belirli bir oranda nikotin ve aroma maddeleri yer alır.

VG yani bitkisel gliserin tamamen doğal yollar ile elde edilen bitkisel bir maddedir. Buhara kalınlık hissi verir, hafif tatlı bir yapıdadır. Genelde gıda ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. PG maddesi ise tadı bulunmayan bir petrol yan ürünüdür. Tıpkı sigarada olduğu gibi ‘boğaz çarpması/boğaz vurumu’ adı verilen hissiyatın yaşanmasını sağlayan madde PG maddesidir. Gıda ve kozmetik başta olmak üzere bir çok sektörde kullanılır. Nikotin likitler içerisinde gramın binde biri oranında kullanılan bir üründür. Aroma ise her likitte bulunan, çeşitli meyve /pastane tadı/ tütün gibi farklı lezzetleri sağlayan maddedir.

Elektronik sigara cihazı elektronik sigara likitinin buharlaşması sonucu kullanılır. Piyasada bulunan hemen hemen tüm elektronik sigaraların hem parçaları hem de çalışma mantıkları aynıdır. Bir elektronik sigarada atomizer (coil), likit tankı, batarya, çekim tuşu ve şarj aparatları bulunur. Elektronik sigara cihazının içerisinde bulunan e-likit sıvısı atomizer ile ısınır ve buhara dönüşür. Oluşan buhar ise e-likit içerisindeki aroma ve tatlar ile birleşerek içe çekilir. Eğer cihaz içerisinde elektronik sigara likiti sıvısı kullanılmasa cihazın çalışma mantığı tamamen ortadan kalkar ve buharlama meydana gelmez.

LEAVE A COMMENT