Likit Sıçratma Problemi ve Çözümü | The Malco Elektronik Sigara Likitleri

Likit Sıçratma Problemi ve Çözümü

Likit Sıçratma Problemi ve Çözümü

Likit sıçratma problemi, elektronik sigara kullanıcılarının en sık karşılaştığı problemlerden biridir. Aslında çözümü oldukça basit olan bu problem bir kaç basit adımla kolayca ortadan kaldırabilir. Aşağıda sizler için elektronik sigara likiti sıçratma problemi ve çözüm adımlarını paylaştık. Bu adımları inceleyerek siz de sıçratma problemi ile karşı karşıya kaldığınızda kolayca çözüme ulaşabilirsiniz.

Elektronik Sigara Likiti Sıçratma Problemi ve Çözümü

Hava kanalı alt kısmında olan hazır coil kullanılan elektronik sigara cihazlarında kimi zaman likit sızıntıları meydana gelebilir. Bunu önlemek için:

  • Coilinizi tam sıktğınızdan emin olun. Eğer tek bir diş bile atlanırsa hava kanalına likit sızabilir.
  • Likit dolumu yaparken eğer cam hazneyi doğru doldurmaz, orta kısımdan doldurursanız likit hem sıçratma yapar hem de hava kanalından akıntı olur.
  • Sürekli ve düzenli likit kullanımlarında geceleri hazne içerisinde likit bıraktığınızda coiliniz likiti emmeye devam edeceği için bir süre sonra likiti taşıyamaz ve sızma meydana gelebilir.
  • Uzun süreli coil kullanımlarında da likit sıçratma sorunu ile karşı karşıya kalınabilinir. Bu durumda coili yedek coil ile değiştirmek sorunu çözecektir.
  • Coillerin alt kısımlarında likiti tutabilmek için farklı renklerde olabilen (siyah, kırmızı, beyaz) bir conta mevcuttur. Bu contaların hem üzerinde hem de altında teller bulunur. Eğer bu teller takım esnasında oynadıysa  ya da contada açıklık varsa o kısımdan likit sızıntısı meydana gelebilir.
  • Likit sıçramasının son sebeplerinden biri de likitlerin içeriğindeki PG oranıdır. Eğer bir likit yüksek VG oranına sahipse bu tip likitlerde akışkanlık daha azdır, akışkanlığın az olması coil içerisindeki pamuğun biraz geç nemlenmesine sebep olur. Yüksek PG oranına sahip elektronik sigara likiti çeşitlerinin akışkanlıkları daha fazladır. Akışkanlığın fazla olması ise coil içerisindeki pamuğun daha çabuk nemlenmesine ve akışkanlık fazla olduğu için akıtma sorununun meydana gelmesine yol açar. Bu durum tamamen coil – likit ile alakalıdır, PG oranı yüksek likit kullanımı azaltıldığında likit sıçratma problemi de ortadan kalkacaktır.

Eğer siz de likit sıçratma problemi ile karşı karşıya kalıyorsanız yukarıdaki sebep ve çözümleri inceleyerek bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

LEAVE A COMMENT